תפריט
שתף:

אימון מוחי

בלוגים12/11/2020 10:04בלוגאילנית לוימדריכים וטיפים
הקשר בין הפרעות נפשיות לתפקודי המוח וטיפול בעזרת נוירופידבק
הפרעות נפשיות מוגדרות לעיתים קרובות כהפרעות הקשורות בתפקוד מוחי לא מיטבי. זו הסיבה ששיפור תפקודי המוח יכול להועיל ולהוות פתרון עבור אנשים הסובלים מדיכאון, חרדה, כפייתיות ואפילו סכיזופרניה.  
אנחנו חיים בתקופה שבה מדעי המוח קיבלו תאוצה מסחררת. זהו אחד התחומים המושקעים והמתקדמים במדע העכשווי. על כך מעידים פרסומים רבים. 

סטיבן היימן, מנהל המכון הלאומי לבריאות הנפש (NIMH) בארה"ב קבע ב -1998 כי "מחלות נפש הן הפרעות מוחיות הניתנות לאבחון ולטיפול". זהו מושג מקובל בפסיכיאטריה וברפואה בכלל. 

לדוגמה, ג'אנג ושות' ב 2005 מציגים הפרעת דיכאון מג'ורי (MDD) כ"הפרעת מוח עם שכיחות באוכלוסייה של 20%. בעוד שאצל  70% היא הפרעה תורשתית. רברניק ושות' ב 2010 מודיעים לנו כי "דיכאון מג'ורי הוא הפרעת המוח הנפוצה ביותר". מחקרים עכשוויים מזהים את המנגנונים המוחיים המונחים ביסוד הסימפטומים של הפרעות נפשיות. 

על בסיס של הוכחות מחקריות כאלה ואחרות פועל המרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר". שיטות הטיפול במרכז מבוססות על מחקרים מהימנים, מוכרים ומקובלים. כל הטיפולים במרכז מתבצעים במקצועיות ובאחריות על ידי אנשי מקצוע באמצעות טכנולוגיה, מכשור ותוכנות המתקדמות ביותר בתחום.  

אחת הסיבות להצלחת המרכז היא התאמת טיפול אישית ומדויקת, הנסמכת על פיענוח מיפוי הפעילות המוחית QEEG . בדיקה זו יכולה לסייע בזיהוי תבניות פעולה שונות של המוח. לדוגמא, ישנן כמה תבניות שמופיעות באופן תדיר אצל אנשים הסובלים ממצב דיכאוני. תבניות אלה יכולות לחזק את האבחנה של הדיכאון. ישנן תבניות אחרות שמופיעות אצל אנשים עם הפרעות חרדה שונות. בדיקה אובייקטיבית זו מהווה את הבסיס להצלחת הטיפול ולהשגת תוצאות.

זיהוי תבניות הפעולה של המוח מאפשר קבלת טיפול מדויק יותר. ביסודה של שיטת הטיפול עומדת ההנחה, שניתן לזהות פעילות מוחית לא מיטבית, ובעזרת אימון לשפר אותה, ולהגיע למצב שהמוח מתפקד באופן אופטימלי. עם השגת נורמליזציה בתפקודי המוח ההשלכה הישירה היא לרוב שיפור בסימפטומים ובהפרעות הנפשיות השונות.  באופן זה ב"אלפא בריין סנטר" מגיעים לתוצאות טיפוליות מרשימות ביותר במגוון בעיות שהמשותף לכולן היא העובדה שהמוח פעול בצורה שאינה תקינה. 

שיטת הטיפול אינה חדשה ויעילותה מוכחת בפרסומים בעולם המדע כבר עשרות שנים. היא מבוססת על הנחות המדעיות. כמו למשל: שהמוח הינו איבר גמיש ונתון לשינוי. ניתן לזהות באופן ברור תבניות שונות בהן המוח עובד. אדם יכול ללמוד להפעיל את אזורי המוח השונים. 
ב"אלפא בריין סנטר" מיישמים שיטות טיפול מוכרות ומקובלות בעולם המדעי והמקצועי. מרכזים רפואיים בכל העולם משתמשים באותן שיטות, ויעילותן הוכחה באין ספור מחקרים ומטופלים. 
מאת: ד"ר נתנאל (Ph.d) מנהלת המרכז לשיפור תפקודי המוח "אלפא בריין סנטר"
alphacenter.co.il
שתף ב
תגובות
על מנת לכתוב תגובה יש להתחבר